Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:22

У Сербії президент Борис Тадич оголосив про перемогу на парламентських виборах прозахідної коаліції «За європейську Сербію»


Проте лідер Радикальної партії ультранаціоналіст Томислав Ніколич застерігає Тадича від формування нового уряду. За словами Ніколича, його партія зможе спільно із союзниками створити правлячу коаліцію.

Борис Тадич разом зі своєю дружиною
«Дуже дякую! Це велика перемога для Сербії. Це велика перемога для сербської демократії. Це велика перемога для європейського майбутнього», – сказав після виборів президент Сербії Борис Тадич.

За попередніми даними, за проєвропейський блок проголосували майже 40 відсотків виборців, а за націоналістів із Радикальної партії – на 10 відсотків менше. До парламенту увійшли ще три партії.

Європейський Союз уже привітав результати виборів, назвавши їх перемогою проєвропейських сил.

Лідер Радикальної партії Томислав Ніколич, проте, вважає, що саме його партія – разом із прибічниками чинного прем’єра Воїслава Коштуніци та соціалістами – зможе сформувати правлячу коаліцію.

«Або у нас буде кабінет, сформований радикалами, прибічниками Коштуніци та соціалістами, або у нас не буде ніякого уряду, і відбудуться нові вибори. Дуже ймовірним є створення уряду без участі Демократичної партії президента Тадіча», – сказав Томислав Ніколич.

Остаточна конфігурація сил у парламенті буде відома лише після оголошення офіційних результатів голосування.

Тим часом Євросоюз вже закликає проєвропейські сили Сербії якнайшвидше сформувати коаліційний уряд

Матеріали до теми:

• Огляд белградської преси: передвиборні перегони • Сербський президент отримав погрози на свою адресу лише за тиждень до парламентських виборів

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG