Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 18:27

Кучма залишив після себе в Україні «бомбу уповільненої дії», яка спрацьовує. Європа – «геополітичний карлик». (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 22 травня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейські газети хвилює політичний хаос в Україні. А деякі відомі експерти оцінюють у пресі Європу «економічним гігантом» але у геополітичному плані – «карликом». Пишуть газети і про підсумки футбольного фіналу Ліги Чемпіонів Європи.

Латвійська газета «Дієна» вважає, що авторитарний президент Леонід Кучма, склавши у 2004 році свої повноваження, залишив після себе «бомбу уповільненої дії». Газета має на увазі зміни у Конституції, які перетворили країну з президентської республіки в гібрид президентсько-парламентської республіки. Це, на думку латвійського видання, призводить сьогодні до політичного хаосу в Україні і балансування держави на грані політичної кризи. «Дієна» вважає, що у Росії є сили, котрі безпосередньо зацікавлені у дестабілізації України. Тому там періодично лунають територіальні претензії Москви до Києва, як от із уст мера російської столиці Лужкова.

Відомий політолог із Сінгапуру Кішоре Махбубані опублікував у «Файненшел Таймс» велику статтю про те, що Європа має замислитися над роллю «дурня при нозі американського Одинокого рейнджера». Автор вважає, що Європа до сьогодні так і не визначилася зі своєю політичною роллю у світі. Тому вона є в ньому своєрідним політичним карликом, незважаючи на «гігантські успіхи вдома». Махбубані наводить приклади «бездухої зради» європейськими верхами домовленості про створення альянсу «Азія-Європа» у 90-ті роки.

Британські газети вважають, що московський футбольний фінал Ліги Чемпіонів Європи став «жорстоким уроком» для лондонського «Челсі», який програв у підсумку «Манчестер Юнайтед» по пенальті. Так, зокрема, пише лондонська «Дейлі Телеґраф». А німецьке видання «Шпіґель» вважає, що «Челсі» підвело двоє людей – капітан Террі, який послизнувся на мокрому полі під час пробиття вирішального пенальті і послав м’яч лише у бокову штангу, а також головний форвард лондонців івуарієць Дроґба, який легкодумно заробив червону картку та підвів команду у вирішальний момент. «Файненшел Таймс» не сумнівається, що «Челсі» втратив «заслужену перемогу».
XS
SM
MD
LG