Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 21:14

Висловлювання Микити Хрущова«Узагалі ж там нас зустрічало чимало гарних хлопців, тільки я забув їхні прізвища. Це були люди, які пройшли польські в’язниці, це були комуністи, перевірені самим життям. Однак їхня партія була за нашим же рішенням розпущена, і Комуністична партія Польщі, і КПЗУ. Чому? Вони, згідно нашому розумінню, вимагали перевірки, хоча їхні члени були комуністами і завоювали це звання у класовій боротьбі. Чимало з них мало за плечима польські в‘язниці, яка ще потрібна перевірка? Але тоді у нас були інші поняття. Ми дивилися на них, як на невикритих агентів: їх, мовляв, не тільки слід перевіряти, а й перевіряти під особливою лупою. І дуже багато з них, отримавши тоді визволення від нашої Червоної Армії, потрапили потім у наші, радянські в‘язниці».

«У Львові й інших західноукраїнських містах був також великий єврейський прошарок, як серед робітників, так і серед інтелігенції. Не пам‘ятаю, щоб від цієї частини населення йшло щось негативне, антирадянське. Серед єврейських робітників й інтелігенції було чимало комуністів. Організація комуністів звалася КПЗУ. До неї входили й українці, і євреї».

«Керівництво комуністичними організаціями Західної України практично було покладене на КП(б)У. Коли я ще в 1928-1929 роках працював у Києві на посаді завідувача організаційним відділом окружного комітету, секретарем Київського окружкому був Демченко. Саме він за рішенням ЦК КП(б)У відповідав за зв‘язок із КПЗУ і за керівництво її діяльністю. Демченко зустрічав людей "звідтіля", вони приїздили нелегально, одержували від нього вказівки і відбували. Так велася організаційна робота».


Микита Хрущов, перший секретар ЦК КП(б)У (1938-1949), перший секретар ЦК КПРС (1953-1964)


XS
SM
MD
LG