Доступність посилання

ТОП новини

Парламентські вибори зашкодять реалізації заходів з протидії фінансовій кризі – Литвин


Голова Народної партії Володимир Литвин на прес-конференції в Ужгороді заявив: «Якщо серйозно ставити питання про протидію фінансовій кризі, то, очевидно, треба забути про парламентські вибори. А якщо, все ж таки, проголошувати вибори, то ніхто не буде втілювати антикризові заходи, оскільки вся виконавча влада буде брати участь у парламентській кампанії. Навіщо ця політична гра?»

Володимир Литвин вважає непопулярними заходи, передбачені меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом. Зокрема, він зазначив, що в згаданому меморандумі міститься теза про те, що антикризові заходи розраховані на період до кінця цього року і початок наступного, а реалізовувати їх буде новий уряд.

«У мене виникає питання з цього приводу: коли Прем’єр-міністр і міністр фінансів підписували цей документ, вони, очевидно, погоджувалися з тим, що будуть дочасні вибори. Або підписували виключно для МВФ», – зауважив Володимир Литвин.

За словами голови Народної партії, влада має вести чесний діалог із суспільством, а не приховувати від нього те, на яких умовах МВФ збирається видавати кредит Україні. За словами Литвина, вона боїться це робити, оскільки, якщо ознайомитися з текстом документа, стає зрозумілим, що МВФ ставить українську економіку під свій контроль.

«У меморандумі є позиції, які викличуть масові невдоволення людей. Вони стосуються замороження на два роки наближення прижиткового мінімуму до мінімальної заробітної плати, замороження зростання пенсій, різке підвищення вартості комунальних послуг і безжалісне вибивання з людей заборгованостей з них. Я вже не кажу про жорсткі заходи щодо банківської системи і таке інше», – наголосив Володимир Литвин.

Уряд, Нацбанк і МВФ погодили на рівні експертів умови виділення Україні стабілізаційного кредиту stand-by на суму 16,5 мілярдів доларів. Програма фінансування повинна бути схвалена Радою директорів МВФ. Для винесення цього питання на засідання Ради директорів необхідне ухвалення Верховною Радою антикризового закону, проект якого вже в цілому позитивно оцінений МВФ.

29 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні внесений Президентом України законопроект «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи і про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Відповідно до ухваленого рішення, до другого читання профільний комітет парламенту має врахувати пропозиції альтернативних законопроектів.

Також ухвалено рішення розглянути цей законопроект в другом у читанні 30 жовтня.

XS
SM
MD
LG