Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 03:12

США: Випробування Іраном ракети «несумісне» з його зобов’язаннями


Речник Білого дому Ґордон Джондро застеріг Тегеран від дальших випробувань нової ракети «земля-земля», бо такі випробування «цілком несумісні» з міжнародними зобов’язаннями Ірану.

А речник Пентагону Браян Вітман заявив, що заява Ірану про це випробування ракети середньої далекосяжності підтверджує важливість американських планів протиракетної оборони.

Раніше в середу Іран оголосив, що випробував ракету власного виробництва «Седжіл» із далекосяжністю близько 2 тисяч кілометрів.

Якщо це дійсно так, то ракета буде здатна досягти, зокрема, території Ізраїлю, що його Іран, за неодноразовими заявами керівників країни, прагне знищити як державу.

Міністр оборони Ірану Мостафа Могаммад Наджар заявив, що нова ракета має «надзвичайні» якості, але її призначення суто оборонне.

Також раніше в середу в Росії повідомили з посиланням на неназване джерело в Кремлі, що Москва відхилила нові пропозиції США щодо планованого розміщення нової американської системи протиракетної оборони в Європі як «недостатні».

Джерело заявило, що Росія вестиме переговори про це вже з новою адміністрацією США.

Офіційно прес-служба Кремля не стала коментувати це повідомлення.

Сполучені Штати своїми пропозиціями мали на меті зняти занепокоєння Росії, яка твердить, що вважає, що ця система становитиме загрозу її національним інтересам.

США наголошують, що ця система не буде здатна протистояти ракетній потузі Росії, а призначена саме проти окремих ракет із таких країн, як Іран чи Північна Корея.

Новообраний майбутній президент США Барак Обама вже заявляв, що підтримає плани нинішньої адміністрації Джорджа Буша розташувати елементи системи ПРО в Польщі і Чехії, якщо отримає свідчення про їхню технологічну придатність.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG