Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 19:03

Презентували видання про Голодомор за документами архіву МЗС Німеччини


Як зазначив на прес-конференції директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан, зазначене видання вперше вводить до наукового і суспільного обігу перекладені українською мовою звіти німецьких дипломатів про події в Україні 1932-1933 років.

За його словами, Національний інститут стратегічних досліджень хоче продовжити ряд публікацій документів з європейських дипломатичних архівів про Голодомор, започаткованих публікаціями італійських, британських та польських документів.

Ю. Рубан наголосив, що ці дослідження свідчать, що Голодомор 1932-1933 років був спланованим злочином – геноцидом українського народу, і європейська дипломатія знала про його мету: знищення України як політичного явища, як нації, що виявила своє прагнення до державного самовизначення.

Ю. Рубан зазначив, що в цих документах можна знайти відповідь на питання, чому міжнародна спільнота не відреагувала на трагедію. За його словами, це пов’язано з тим, що викриття злочину могло зашкодити налагодженню відносин з Радянським Союзом, який демонстрував результативність власного шляху модернізації і претендував на свою зону впливу на європейському континенті.

За словами науковця, на підставі цих документів можна зробити висновок, що в ті роки ситуативний інтерес переважив цінність мільйонів людських життів.

Директор Інституту європейських досліджень НАН Андрій Кудряченко у свою чергу зазначив, що читач цього видання зможе побачити як ретельно не тільки дипломатія, а й міністерства і відомства працювали з цими документами. «На більшості з них десятки підписів, зауважень, наголошень», – сказав він.

Крім того, А. Кудряченко відзначив, що серед цих документів є два документи про голодні бунти українців.

Він вважає, що видання цих документів сприятиме формуванню адекватної оцінки цим подіям з боку світової спільноти.

Редактор журналу «Україна модерна» Андрій Портнов у свою чергу зазначив, що видання має «великий політичний сенс».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG