Доступність посилання

ТОП новини

Соколовський: Заявка «Газпрому» на вiдновлення транзиту технологiчно нереальна


Заявка російського «Газпрому» на транзит 76,6 мільйона кубометрів газу через газовимiрювальну станцiю Суджа у напрямку ГВС Орлівка є нереальною для виконання, заявляє уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Сьогоднiшня заявка росiйської сторони про нiбито вiдновлення подачi газу має абсолютно провокацiйний характер, оскiльки перед українською газотранспортною системою ставляться технологiчно нереальнi завдання», – заявив вiн.

За словами Соколовського, росiйська сторона свiдомо спланувала цю акцiю, щоб не було можливостi постачати газ саме туди, де його найбiльше чекають – у Болгарiї та iнших балканських країнах.

«Традицiйно газ у напрямку Орлiвки надходить транспортними коридорами через ГВС Валуйки i Писарівка. А запропонований «Газпромом» маршрут через Суджу означає, що газ необхiдно постачати обхiдним маршрутом i паралiзувати для цього внутрiшню систему подачi газу до Донецької та Луганської областей», – зазначив уповноважений Президента.

Він також заявив: росiйським фахiвцям добре вiдомо, що пiсля припинення постачань газу українська система була переведена в автономний режим роботи i забезпечити запропонований маршрут транспортування газу пiсля такого нештатного режиму вона не може.

«Все це робиться свiдомо, щоб в черговий раз висунути звинувачення на адресу України, поставити пiд сумнiв її iмiдж надiйного транзитера», – наголосив уповноважений Президента.

Соколовський також спростував повiдомлення «Газпрому» про те, що Україна вiдмовляється приймати росiйський газ для транзиту.

«Росiйський газ надходить. Україна просто не має таких кранiв, щоб фiзично перекрити його вхiд до своєї ГТС», – сказав він.

«Експерти пiдтверджують, що газ пiшов», – додав Соколовський, наголосивши, що Україна виконає всi свої зобов'язання i жодного кубометра чужого газу на її територiї не залишиться.

Сьогодні заступник голови правлiння «Газпрому» Олександр Медведєв заявив, що російська сторона не може транспортувати газ до Європи через дiї України.
XS
SM
MD
LG