Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 09:52

МЗС заявляє про ріст порушень українського закону з боку російського флоту


У Міністерстві закордонних справ України занепокоєні ростом кількості правопорушень, скоєних військовими Чорноморського флоту Росії.

«Ми мусимо констатувати, що останнім часом надзвичайно посилюється динаміка росту грубого і свідомого ігнорування Чорноморським флотом як двосторонніх угод, укладених ще у 1997 році, так і законодавства України», – заявив директор Першого територіального департаменту МЗС Леонід Осаволюк.

За його словами, це насамперед стосується безконтрольного перетину державного кордону силами і засобами Чорноморського флоту, безконтрольного пересування територією України, участі російського флоту в бойових діях та військових конфліктах.

Також, як зазначив Осаволюк, військовослужбовці Чорноморського флоту Росії за останні 12 місяців скоїли понад півтисячі правопорушень та 16 злочинів, серед яких нанесення тяжкого тілесного ушкодження, зґвалтування та грабіж.

«Ми, звичайно, розуміємо ситуацію, яка пов’язана з правовим нігілізмом окремих військовослужбовців російського флоту, разом з тим ми не можемо зрозуміти і прийняти свідоме порушення і свідоме ігнорування вимог законодавства України й підписаних двосторонніх угод самим керівництвом Чорноморського флоту і Чорноморським флотом в цілому», – зазначив Осаволюк.

У серпні минулого року Президент Віктор Ющенко затвердив порядок узгодження з компетентними органами України переміщень, пов'язаних з діяльністю військових формувань російського флоту поза місцями їхньої дислокації на українській території.

Тоді ж Ющенко затвердив порядок перетину державного кордону військовослужбовцями, кораблями, літаками російського Чорноморського флоту. Росія назвала це недружнім кроком.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG