Доступність посилання

ТОП новини

Коновалюк: Грузія й досі винна Україні близько 40 мільйонів доларів


Голова колишньої Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань з’ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки, депутат від Партії регіонів Валерій Коновалюк в ефірі Радіо Свобода заявив: «Грузія ще й досі винна Україні за поставки зброї близько 40 мільйонів доларів».

Валерій Коновалюк каже, що розкрив факти про те, що Україна втрачала мільярди доларів. А Служба безпеки України, за його словами, виключно спрямовує свої зусилля, щоб приховати злочини і фактично «дахує» сьогодні незаконну торгівлю зброєю.

«Були вказівки Президента продати сучасний комплекс протиповітряної оборони, який був на бойовому чергуванні і прикривав державні об’єкти», – сказав Валерій Коновалюк і додав: «Доки Віктор Ющенко буде на посаді Президента – доти ми не отримаємо справжнього розслідування цих злочинів».

«У нас (слідчої комісії з питань з’ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки, – ред.) достатньо фактів для початку процедури імпічменту Президента. Але вже 4 роки Віктор Ющенко блокує прийняття закону про створення спеціальних слідчих комісій, щоб ця процедура імпічменту могла бути конституційно реалізована», – заявив депутат від Партії регіонів.

********
Раніше Валерій Коновалюк як голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з’ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки неодноразово виступав із заявами про порушення з постачанням української зброї до Грузії, але підтверджень своїм словам не наводив, а державні органи в відповідь спростовували ті слова.

Зокрема, СБУ заявляла, що за результатами визначених законодавством слідчих дій жодних порушень національного законодавства України та міжнародних угод у справі з Грузією не виявлено і, таким чином, «усі необґрунтовані твердження та припущення народного депутата України Валерія Коновалюка не відповідають дійсності та є інсинуаціями на шкоду національній безпеці України».

У середині грудня минулого року Верховна Рада, вислухавши заяви Коновалюка про результати роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з’ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки, постановила припинити діяльність цієї комісії.
XS
SM
MD
LG