Доступність посилання

ТОП новини

Посадовці не наживались на будівництві меморіалу жертвам Голодомору – чиновник


Кримінальна справа, порушена щодо посадовців Дніпропетровської райдержадміністрації за фактом незаконної оплати робіт з будівництва меморіалу жертвам Голодомору та політичних репресій, «не має під собою ніяких реальних доказів і фактів порушення закону», заявив сьогодні виконувач обов’язків голови Дніпропетровської райдержадміністрації Олександр Шикуленко.

«Будівництво пам’ятника проводилося на основі будівельного проекту, який перевірявся. У нас є комплексний висновок Укрінвестекспертизи, визначена кошторисна вартість проекту, проведений тендер», – сказав він.

За його словами, загальна вартість проведення всіх робіт із будівництва меморіалу складає майже 4 мільйони гривень, але спочатку обласний бюджет виділив 2,5 мільйони гривень, а пізніше, вже у вересні сесія обласної ради, своїм рішенням виділила ще 1,2 мільйона гривень.

«Всі оплати послуг за бюджетні кошти здійснюються на підставі дозволу на фінансування. Для здійснення цієї оплати і отримання дозволу на завершення фінансування виконаних робіт із будівництва меморіалу, у вересні ми звернулися до Міністерства фінансів України. Не отримавши відповіді, листи ми надсилали ще й у листопаді та грудні. І тільки в грудні отримали погодження процедури закупівлі від Мінфіну і тоді й оплатили роботи з будівництва меморіалу», – заявив Олександр Шикуленко.

Наразі Дніпропетровська райдержадміністрація звернулася зі скаргою до обласної прокуратури перевірити правильність порушення кримінальної справи районною прокуратурою. Керівник райдержадміністрації не виключив, що на прокуратуру можуть спробувати здійснювати тиск політичні сили, що не сприймають саму ідею історичної справедливості щодо Голодомору 1932–33 років.

Раніше правоохоронці області повідомили, що викрили посадовців райдержадміністрації, які «заробили» 1,2 мільйона гривень на нездійсненому будівництві пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій. Як зазначили в прес-центрі обласної міліції, ще у грудні минулого року посадовці районного органу влади склали фіктивний акт виконаних робіт із будівництва меморіалу й перерахували одному з приватних підприємців 1,2 мільйона гривень бюджетних коштів.

У містах і районах Дніпропетровської області встановлено близько 120 пам’ятників жертвам Голодомору

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG