До участі в ювілейному саміті глав держав та урядів країн-членів НАТО 3-4 квітня у Франції та Німеччині запрошені лише країни-члени НАТО. Саме тому самі союзники називають його «сімейним». Країни, що не є членами Альянсу, на саміт не запрошувалися.
На цьому наголошує речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, повідомляє прес-служба МЗС.
За його словами, саміт стане нагодою, щоб підбити підсумки 60-річного існування Альянсу та окреслити головні напрямки його подальшого розвитку.
З-поміж іншого, на зустрічі розглядатимуть питання нової стратегічної концепції НАТО, миротворчих місій під проводом Альянсу, перш за все, в Афганістані, яка є пріоритетною для організації.
Окремо йтиметься сучасні виклики та загрози: тероризм, кібер-злочинність, піратство, енергетична безпека, кліматичні зміни, повідомляють в МЗС.
На майбутньому саміті також розглянуть повернення Франції до військових структур НАТО. І вперше як повноправні члени у саміті візьмуть участь Албанія та Хорватія, рішення щодо запрошення яких було ухвалене на минулорічному Бухарестському саміті.
Натомість лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявляє, що неучасть України в саміті НАТО 3-4 квітня є досягненням його політичної сили.
Партія регіонів «переконливо і послідовно» роз’яснювала західним партнерам України те, що лише народ має вирішувати, чи вступати державі в якісь військові блоки, чи ні, зазначив він.
«Треба наголосити, що така позиція Партії регіонів, підтримана мільйонами громадян України, знайшла свій відгук. Багато політиків на Заході зрозуміли – це правильно, коли український народ сам визначає свою долю і свій шлях», – заявив Янукович.