Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2019, Київ 14:38

Єврокомісія закликає Україну зробити все для вступу до Енергетичного співтовариства


Єврокомісія закликає Україну зробити все для вступу до Енергетичного співтовариства

24.04.2009

Як заявив президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу на енергетичному саміті «Природний газ для Європи: Безпека і партнерство» в столиці Болгарії Софії, Енергетичне співтовариство створює спільний енергетичний ринок у Південно-Східній Європі, пов’язаний із ЄС, і вступ України до цього об’єднання значно зміцнить його.

У своєму виступі він знову згадав про нещодавню газову кризу і, зокрема, сказав: «Нині ми маємо дивитися в майбутнє та гарантувати, що це більше не повториться. Ми очікуємо, що Росія та Україна відновлять довіру промисловості та споживачів, які було втрачено під час цієї кризи».

Президент Єврокомісії також висловив сподівання, що в новій угоді між ЄС і Росією будуть чіткі положення щодо енергетики і що цю тему обговорять із Росією на саміті, який відбудеться в травні.

За словами Баррозу, Єврокомісія планує розвивати аналогічний підхід і з країнами Каспійського регіону.

Енергетичне співтовариство створили 2006 року з метою запровадити єдині регуляторні засади в енергетиці між Європейським Союзом і країнами Південно-Східної Європи. Його членами є ЄС, п’ять післяюгославських країн, Албанія, а також Косово.

Водночас до Енергетичного співтовариства має право вступити й будь-яка інша сусідня країна. Україна нині є в ньому спостерігачем, як і Молдова, Грузія, Туреччина й Норвегія.

XS
SM
MD
LG