Доступність посилання

ТОП новини

Україна й Іспанія домовилися про трудову міграцію


Сьогодні виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Володимир Хандогій та міністр праці та імміграції Іспанії Селестіно Корбачо підписали угоду між Україною та Іспанією щодо врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків.

Як повідомили у прес-службі МЗС, підписання документа відбулося у Міністерстві праці та імміграції Іспанії.

Сторони назвали укладення зазначеної угоди важливим кроком у напрямку забезпечення ефективної співпраці щодо взаємного працевлаштування громадян України та Іспанії, гарантування правового і соціального захисту, забезпечення більшої контрольованості міграційних процесів та запобігання нелегальній міграції.

Угода закладає механізм працевлаштування для громадян обох країн на основі трудового контракту відповідно до потреб ринку праці кожної зі сторін. Зокрема, визначаються умови отримання пропозицій із працевлаштування, порядок відбору та підготовки працівників, правила оформлення відповідних віз.

Положеннями угоди визначаються умови праці та соціальні права працівників, зокрема, застосування законодавства приймаючої держави у сфері соціального забезпечення, гарантується недопущення жодної форми дискримінації, передбачається право на возз’єднання сім’ї.


Угода також регламентує умови повернення працівників після завершення терміну дії трудового контракту.

Документ набуває чинності після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур.

За даними МВС Іспанії, станом на 1 січня 2009 року в Іспанії перебуває 75,8 тисяч українців, які зареєстровані за місцем проживання. При цьому, 67,2 тисячі осіб мають дозволи на роботу або проживання в Іспанії, тобто перебувають у країні легально.

XS
SM
MD
LG