Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 12:08

СБУ відкидає звинувачення у незаконному прослуховуванні


Прес-центр Служби безпеки України наголосив у п’ятницю, що СБУ діє «винятково у межах чинного законодавства в інтересах національної безпеки та під наглядом Генеральної прокуратури України».

СБУ також офіційно спростовує «неправдиві повідомлення, що поширюються останнім часом щодо нібито незаконного прослуховування телефонних розмов громадян».

А джерела в Службі безпеки України заявили Радіо Свобода, що «наступ на контррозвідку СБУ ініційований спецслужбою іншої країни».

Раніше в п’ятницю Верховна Рада в розділі порядку денного «Різне» направила запит до Президента України щодо «негайного звільнення заступника голови Служби безпеки України Анатолія Павленка у зв’язку з його причетністю до незаконного прослуховування громадян України».

Анатолій Павленко є начальником Головного контррозвідувального управління СБУ, а запит подали народні депутати від БЮТ Андрій Портнов та Володимир Пилипенко.

СБУ, заперечуючи звинувачення, послалася на висновки Генпрокуратури, яка перевірила депутатське звернення від 28 травня на цю тему. За результатами цієї перевірки встановили, що факти, викладені у зверненні, не відповідають дійсності. Генпрокуратура також не виявила порушень Службою безпеки України законності, депутатської недоторканності, а також прав та свобод людини, повідомили в СБУ.

У депутатському зверненні, яке 28 травня подав народний депутат від БЮТ Андрій Портнов, він стверджував, що отримав від одного з судових органів інформацію, що «організатором незаконного прослуховування і зовнішнього спостереження за народними депутатами, державними діячами та політиками став заступник голови СБУ, начальник Головного контррозвідувального управління Анатолій Павленко».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG