Доступність посилання

ТОП новини

У нових шкільних програмах із історії глибше вивчатимуть Голодомор і ОУН та УПА


Міністерство освіти і науки розробило і затвердило зміни до програми з історії України та всесвітньої історії для учнів 5–12 класів, і з вересня школярі вивчатимуть історію України за новою програмою, повідомила прес-служба Міністерства.

За цим повідомленням, зміни спрямовані на подолання розриву між змістом підручника та найновішими напрацюваннями української історіографії.

Зокрема, значно ширше в новій шкільній програмі відображені історія становлення та розвитку українського визвольного руху, боротьба з ним тоталітарних режимів.

Особливо це стосується історії ХХ століття, яка протягом тривалого часу містила найбільше так званих «білих плям».

Тепер діти докладніше знатимуть про злочин геноциду проти українського народу – Голодомор 1932–1933 років, масові репресії комуністичної влади 20–50-х років минулого століття, боротьбу Організації українських націоналістів та Української повстанської армії, протистояння дисидентського руху з тоталітарним режимом.

Відтак відновлення незалежності 24 серпня 1991 року стає зрозумілим як закономірний результат багатовікової боротьби українців за свободу, вважає Міносвіти.

Нова програма, на думку Міністерства, допоможе учням чіткіше розібратися в подіях минулого й, можливо, краще зрозуміти проблеми українського сьогодення.
XS
SM
MD
LG