Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 16:01

Україна запевняє Європу, що залишиться надійним транзитером російського газу


Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський представив головні позиції Віктора Ющенка з енергетичних питань у переговорах із делегацією Європейської комісії.

Центральною темою переговорів були питання щодо надійності транзиту російського природного газу «Нафтогазом України» на найближчу і середню перспективу.

Богдан Соколовський запевнив європейців, що Українська сторона є і надалі залишатиметься надійним транзитером російського природного газу зі Сходу на Захід відповідно до стандартів і технічних та організаційних умов, закладених при проектуванні української газотранспортної системи.

Із метою підвищити надійність поставок і транзиту природного газу Президент наполягає на виконанні домовленостей, зафіксованих у Спільній заяві про модернізацію української ГТС від 23 березня 2009 року, і особисто контролює його перебіг, заявив Соколовський.

Він передав європейським експертам оцінки і підходи Ющенка щодо причин і природи наростання обсягів кредитних зобов’язань «Нафтогазу України», що суттєво ускладнює її діяльність і кредитоспроможність.

Уповноважений Президента пояснив думку голови держави про необхідність і доцільність внесення на взаємоприйнятних умовах змін і доповнень в українсько-російські газові контракти від 19 січня 2009 року з метою сформувати надійну довгострокову договірну бази і «мінімізувати вплив особистісного чинника відповідно до європейської практики».

Як повідомила прес-служба Президента, Соколовський «на основі конкретних фактів … спростував окремі необ’єктивні застереження і домисли іноземних і українських політиків стосовно ризиків у сфері транспортування російського газу через територію України».

За цим повідомленням, делегація Єврокомісії «з розумінням сприйняла позицію голови української держави з зазначених питань» і наголосила на необхідності і готовності продовжувати подальші спільні дії для реалізації Спільної заяви про модернізацію української ГТС від 23 березня 2009 року.

Сторони домовилися продовжити переговори з питань енергетичної безпеки наступного тижня у Брюсселі, мовиться в повідомленні.

Учора в Москві керівництво російського «Газпрому» вкотре заявляло делегації Європейської комісії про ризики, пов’язані, за твердженнями «Газпрому», з можливим невиконанням Україною контрактних зобов’язань щодо закупівлі російського газу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG