Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 17:32

В Естонії депортації 1941 року порівнюють із Голодомором


Президент, спікер парламенту і прем’єр-міністр Естонії виступили зі спільною заявою з нагоди вшанування пам’яті жертв радянської депортації 1941 року, в якій засудили злочини комунізму.

14 червня того року ці депортації сягнули найбільшого розмаху в Естонії і в двох інших державах Балтії, на той час республіках СРСР.

Тоді з Естонії до російського Сибіру примусово депортували кілька тисяч людей – за термінологією радянського НКВС, «антирадянських і соціально чужих елементів», тобто в першу чергу освічених людей.

Загалом у перебігу цієї й наступних депортацій, які радянська влада проводила в країнах Балтії після Другої світової війни, з Естонії вивезли десятки тисяч людей. Чимало їх загинули на чужині.

На думку естонських керівників, єдина вина депортованих полягала в тому, що вони «були вільними громадянами», яким не довіряла і яких боялася радянська окупаційна влада.

Згадуючи депортованих і загиблих співвітчизників, керівники Естонії наголосили, що не забувають про всіх жертв і комунізму, і нацизму, незалежно від їхньої національності, віри чи батьківщини.

«Депортації, Голокост і Голодомор є злочинами проти людяності», – мовиться в заяві, яку цитує з Таллінна агентство «Інтерфакс».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG