Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:52

Росія заветувала місію ООН у грузинській Абхазії


Росія, не згодна з практично всією рештою світу щодо територіальної цілісності Грузії, вдалася до свого права вето в Раді безпеки ООН і провалила резолюцію про продовження діяльності Спостережної місії Організації Об’єднаних Націй у Грузії (UNOMIG), а саме в її сепаратистському регіоні Абхазії.

Росія виступила проти продовження мандату місії як не на черговий рік, то хоча б на два тижні, бо в проекті резолюції про це Абхазія не була визнана за «незалежну державу», як офіційно вважає Москва.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін, проваливши резолюцію своїм голосом, зачитав попередню заяву Міністерства закордонних справ Росії, за якою, мовляв, «режим» президента Грузії Міхеїла Саакашвілі своїм «варварським нападом» на головне місто південноосетинського сепаратистського регіону Цхінвалі 8 серпня минулого року «поставив хрест на територіальній цілісності своєї країни, а на мапі світу з’явилися дві нові держави», за які вважають Абхазію і Південну Осетію з усього світу тільки Росія, а ще Нікарагуа.

За словами Чуркіна і заявою МЗС Росії, Москва не могла погодитися на проект резолюції, який фактично був спрямований на підтвердження територіальної цілісності Грузії й заперечення існування Абхазії як «незалежної держави», а це в Росії офіційно вважають за «політично некоректні терміни», які «суперечать новим реаліям у регіоні».

Із 15 членів Ради безпеки 10 проголосували за запропонований проект резолюції, 4 утрималися й єдина Росія, яка має право вето, була проти.

Відтак мандат Спостережної місії ООН у Грузії зі 130 осіб, яка пропрацювала там із 1993 року і про продовження діяльності якої намагалися домовитися до останньої миті, припиняє діяльність уже нині, в вівторок, о 7-й ранку за київським часом.

Представники західних країн висловили глибокий жаль через такі дії Росії й наголосили на своїй незмінній підтримці територіальної цілісності Грузії, яка, за їхніми словами, не може бути предметом компромісу.

Посли і країн Європейського Союзу, і США заявили, що тепер домовлятимуться натомість про посилення спостережної місії ЄС у Грузії.

Заветований Росією проект резолюції Ради безпеки ООН передбачав продовження мандату місії вже як безіменної «стабілізаційної», без вказівки на територіальну приналежність Абхазії. Але цей проект і не згадував про «незалежність» Абхазії, а натомість посилався на номери давніх резолюцій Ради безпеки, які, в свою чергу, підтверджували цілісність Грузії в її визнаних усім світом, крім тепер Росії й Нікарагуа, кордонах.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG