Доступність посилання

ТОП новини

Служба розвідки пояснила, чому затримали український літак у Нігерії


Причиною затримання українського лiтака Ан-12 iз членами екiпажу – громадянами України – в Нiгерiї стало порушення процедурних моментiв декларування вантажу лiтака пiд час дозаправлення в цiй країнi.

Про це повiдомив глава Служби зовнiшньої розвiдки України Микола Маломуж.

За його словами, вантаж iз 3 тоннами мiн до мiнометiв, перевезення яких не заборонене, вiдповiдно до мiжнародних договорiв, належить Хорватiї.

Голова Служби зовнішньої розвідки додав, що вже проведені перевiрки вантажу за участю представникiв мiнiстерств закордонних справ Нiгерiї, Екваторiальної Гвiнеї та України. Вже є вiдповiднi висновки за цими перевiрками, й наразi робоча комiсiя вже передала результати перевiрок керiвництву Нiгерiї та Екваторiальної Гвiнеї.

На сьогоднi, за словами Маломужа, триває завершальна фаза переговорного процесу, й українська сторона сподiвається, що найближчим часом лiтак з українцями звiльнять, i вiн продовжить свiй шлях за маршрутом проходження.

Раніше ЗМІ поширили інформацію про затримання українського літака зі зброєю на борту після аварійної посадки в аеропорту в Нігерії.

XS
SM
MD
LG