Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 13:32

Група восьми засудила насильство в Ірані


Представники Групи восьми (семи промислово найрозвиненіших країн світу і Росії) закликали владу Ірану дотримуватися прав людини і знайти вихід із політичної кризи через діалог з опозицією.

«Ми висловлюємо жаль у зв’язку з насильством, яке спалахнуло після виборів в Ірані, і закликаємо Тегеран поважати права людини, зокрема, право на самовираження», – йдеться в проекті рішення міністрів закордонних справ країн Групи восьми, які зустрічалися в італійському Трієсті.

Таке рішення є компромісом між тими країнами, які хотіли жорстко покритикувати Іран, та державами, включаючи Росію, які хочуть залишити шлях до ядерних переговорів з Тегераном.

Відразу після виборів президента Ірану 12 червня прихильники опозиції почали акції протесту в Тегерані. Під час розгону мітингів загинули, за даними державних ЗМІ, 17 людей, кілька сотень заарештували.

Рада охоронців Конституції Ірану – один із найвищих владних органів Ірану, який, зокрема, наглядає за виборами – заявляє, що вибори були найчеснішими в країні з часів Ісламської революції 1979 року.

Як повідомляє офіційне іранське агентство «ІРНА», Рада охоронців Конституції відкинула звинувачення опозиції щодо порушень на виборах, на яких, за офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Махмуд Ахмадінеджад.

Остаточний висновок Рада має зробити в понеділок – верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї дав їй додаткових п’ять днів для розслідування скарг кандидатів у президенти, які зазнали поразки.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG