Доступність посилання

16 Жовтень 2018, Київ 18:18

У столиці Ірану сталися нові сутички


У Тегерані вчора ввечері відбулися нові сутички між поліцією та прибічниками іранської опозиції, які не визнають перемоги на виборах президента Махмуда Ахмадінеджада.

Як повідомили західні агентства, на вулиці, незважаючи на заборону влади, вийшли декілька тисяч осіб. Демонстранти зібралися з нагоди роковин загибелі 1981 року одного з поважаних релігійних діячів. Водночас вони вшановували пам’ять загиблих у сутичках під час попередніх демонстрацій протесту проти офіційних результатів президентських виборів 12 червня.

Сьогодні Рада охоронців Конституції – один із найвищих органів влади в Ірані, який, зокрема, наглядає за виборами – має ухвалити остаточне рішення щодо результатів виборів, які опозиція вважає сфальсифікованими.

Раніше ця Рада пропонувала провести частковий перерахунок голосів і при цьому назвала останні вибори найкраще проведеними з часів ісламської революції.

Чільний опозиційний кандидат Мір Хосейн Мусаві не погоджується з частковим перерахунком і далі вимагає скасувати всі результати виборів і призначити нові вибори.

Влада Ірану підтвердила вчора арешт декількох іранців-працівників посольства Великої Британії. Їх звинувачують у причетності до протестів у Тегерані, під час розгонів яких загинули щонайменше 17 осіб. Європейський Союз вимагає негайно звільнити затриманих.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG