Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 22:52

Протести уйгурів у китайському Сіньцзяні поновилися


Сотні уйгурів знову пішли сьогодні на сутички зі спецзагонами поліції в місті Урумчі, центрі Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону на заході Китаю.

У перебігу заворушень та актів насилля в регіоні протягом двох попередніх днів загинули, за повідомленнями державних засобів інформації Китаю, принаймні 156 осіб і понад 1 тисяча поранені.

За повідомленнями, після цих попередніх сутичок затримані понад 1 тисяча 400 осіб.

В Урумчі вимкнені мобільні телефонні мережі й перекритий доступ до інтернету, щоб перешкодити демонстрантам організовувати їхні дії.

Влада Китаю звинувачує в організації заворушень уйгурських сепаратистів. Лідери уйгурської еміграції, у свою чергу, заявляють про провокації з боку влади проти мирних демонстрантів.

За повідомленнями, демонстранти вимагають від влади провести розслідування сутичок, які сталися минулого місяця на півдні Китаю між уйгурами та власне китайцями і в яких загинули двоє уйгурів.

Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон є одним із місць Китаю, де час від часу стаються заворушення на етнічному ґрунті. Цей регіон є батьківщиною близько 8 мільйонів уйгурів, тюркомовного народу, що сповідує переважно іслам.

Чимало з уйгурів скаржаться на утиски й політичні та релігійні переслідування в Китаї й заявляють, що китайська влада придушує їхню культуру й виснажує природні багатства їхньої батьківщини.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG