Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко за створення реєстру місць перемог козацьких військ


Президент Віктор Ющенко виступає за створення спеціального реєстру місць усіх перемог козацьких військ.

Про це він сказав під час урочистого відкриття четвертого всеукраїнського фестивалю «Козацький родослав» у Сумській області.

«Всі місця наших перемог – Конотоп, Шаповалівка, Соснівка, Пилявці, Виграїв, Зборів, Батог, Холодний Яр, Гурби й інші – повинні бути введені до спеціального реєстру під опікою нашого війська й нашого народу», – сказав Президент.

Ющенко окремо наголосив на ролі Конотопської битви у становленні України, зазначивши, що полеглі в перебігу цієї битви віддали своє життя для того, щоб Україна могла стати вільною й незалежною.

Також Президент наголосив на ролі гетьмана Івана Виговського в історії України і його внеску у боротьбу за незалежність країни.

Сьогодні Віктор Ющенко перебуває в Сумській області, де бере участь у заходах зі святкування 350-річчя перемоги козацького війська Виговського в битві під Конотопом.

У 1659 році гетьман Іван Виговський із кримським військом під командуванням Мехмеда ІV Гірея й польським загоном Андрія Потоцького завдав поразки російському війську під головуванням Олексія Трубецького, котрий тримав у облозі Конотоп.
XS
SM
MD
LG