Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 23:38

Головне космічне підприємство України святкує 65-річчя


Сьогодні минає 65 років із дня заснування Південного машинобудівного заводу в Дніпропетровську, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Головним досягненням колись військового заводу в часи Незалежності, за словами нинішнього керівника Віктора Щеголя, став вихід на ринок космічних послуг і виборювання позицій на ньому.

Із 1999-го року в рамках міжнародної програми «Морський старт» за участі «південмашівців» у космос запустили 30 супутників. В останні роки кожен десятий запуск на орбіту Землі у світі здійснюється носіями, розробленими й виготовленими дніпропетровцями.

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» створене 1944 року як автомобілебудівне підприємство. У 50-ті його перепрофілювали на серійний випуск ракет розробки конструктора Сергія Корольова і випуск балістичних та ракет стратегічного призначення.

У 60-ті підприємство стало виробником низки унікальних космічних носіїв i космічних апаратів, а також такого виду озброєнь, як ракети «СС-24» та «СС-18» («Сатана»). Через засекреченість виробництва Дніпропетровськ майже два десятиліття залишався містом, закритим для іноземців.

Окрім ракет, об’єднанням сконструювало понад 400 космічних апаратів. Також підприємство виготовляє «цивільну» продукцію: власну модель трактора, тролейбуси та трамваї, устаткування для вітроенергетики.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG