Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:47

Івано-Франківськ відзначає 20-річчя Руху


Народний рух України вперше з’єднав Схід і Захід, і це свято не політичної сили, а державне, народне, – такі заяви лунали на мітингу біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу в Івано-Франківську, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Сьогодні на Прикарпатті розпочалося відзначення 20-ої річниці створення Народного Руху України за перебудову.

Як наголосив народний депутат, один із трьох колишніх керівників НРУ в Івано-Франківській області Роман Ткач, Рух на Прикарпатті – «це мітинг 21 липня 1989 року за участю Чорновола, це встановлення синьо-жовтих прапорів, це боротьба за відновлення греко-католицької церкви, це побиття одеським ОМОНом демонстрантів в Угорниках, це масові розкопки на місці розстрілу енкаведистами галичан в Дем’яновому Лазу».

20 років тому, в день проведення установчої конференції Народного руху України, в Івано-Франківську вбили активіста культурно-наукового товариства «Рух» Романа Левицького. Біля його пам’ятника сьогодні відбулася поминальна панахида.

Івано-Франківщина була одним із перших регіонів України, де діяло культурно-наукове товариство «Рух». 12 серпня 1989 року відбулася установча конференція зі створення на його основі крайової організації Народного руху України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG