Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 22:55

Лівія: Звільнення ув’язненого за Локербі поліпшить зв’язки з Британією


Лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі заявив, що завдяки звільненню в Шотландії лівійця, який відбував довічне ув’язнення за вибух літака 1988 року, відносини його країни й Великої Британії поліпшаться.

При цьому він високо оцінив те, що, за його словами, прем’єр-міністр Британії Ґордон Браун і королева Єлизавета «заохотили» шотландську владу звільнити Абдель-Бассета Алі аль-Меґрахі.

Перед цим Муаммар аль-Каддафі особисто прийняв Абдель-Бассета аль-Меґрахі.

Заява лівійського керівника пролунала після того, як уряд Великої Британії відкинув попередні твердження Лівії, що звільнення аль-Меґрахі пов’язане з торговельними контрактами з Лівією, і наголосив, що рішення звільнити аль-Меґрахі зробила влада Шотландії цілком самостійно.

Зустріч аль-Каддафі й аль-Меґрахі також відбулася після того, як Велика Британія і США різко засудили зустріч, яку в Лівії влаштували звільненому як героєві.

Влада Шотландії, яка в питаннях судівництва незалежна від Великої Британії, в четвер звільнила Абдель-Бассета аль-Меґрахі з гуманних міркувань, бо той невиліковно хворий на рак, і відпустила його помирати до Лівії.

Тим часом аль-Меґрахі в інтерв’ю британській газеті The Times заявив, що має намір подати свідчення, які доведуть, що він не винен у влаштуванні вибуху пасажирського літака американської авіакомпанії Pan American 1988 року над шотландським містечком Локербі, внаслідок якого в літаку й на землі загинули загалом 270 осіб, головно американців. Але він не уточнив, що це за свідчення.

Абдель-Бассет Алі аль-Меґрахі не визнає своєї вини й твердить, що засуджений помилково. У його справі є моменти, які, як іноді вважають, дають підстави сумніватися в справедливості вироку.

Він був єдиним засудженим у справі Локербі. Другого звинуваченого в причетності до цього теракту лівійця шотландський суд у січні 2001 року виправдав.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG