Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 00:14

Причиною аварiї на шахтi Макіївки став людський чинник – Держгiрпромнагляд


Причиною аварiї на державному підприємстві «Шахта iмені Кірова» стало невиконання керiвництвом пiдприємства в повному обсязi вимог інструкції з проведення реверсування вентиляцiйного потоку.

Про це повiдомляє прес-служба Держгірпромнагляду. За повідомленням, такий висновок зробили на пiдставi попереднього аналiзу документiв i даних свiдкiв трагедiї.

Встановлено, що напередоднi 21 серпня змiст метану в повiтрi всiх гiрських виробок, зокрема в аварiйнiй лавi, був у допустимих обсягах. Небезпечна загазованiсть сталася 23 серпня, пiсля реверсування вентиляцiйного потоку.

«Як саме це сталося, з’ясовує урядова комiсiя, але вже зараз зрозумiло, що керiвництво пiдприємства не виконало в повному обсязi вимог нормативних документiв», – зазначили в Держгiрпромнаглядi.

У прес-службi пояснили, що виконання реверсування триває двi i бiльше робочих змiн (одна змiна – шiсть годин). Проте шахтi iмені Кiрова на це витратили чотири години.

Згiдно з iнструкцiєю, пiсля реверсування всi дiлянки повиннi бути ретельно обстежені, щоб переконатися, що концентрація метану перебуває в допустимих межах.

На сьогоднi на шахтi заборонене ведення всiх робiт, окрiм аварiйно-рятувальних.

У недiлю, 23 серпня, удень на шахтi на глибинi 190 метрів стався викид вугiлля i газу, загинули вiсiм гiрникiв.

Усього пiд землею на той момент перебувало 355 гiрникiв, на аварiйнiй дiлянцi – 12. Чотири гiрники пiднялися самостiйно на поверхню з аварiйної дiлянки.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG