Доступність посилання

ТОП новини

Заручник-француз утік від сомалійських повстанців


Консультант із питань безпеки, громадянин Франції Марк Обрієр заявив, що втік від своїх охоронців, поки ті спали в ніч на середу, і через кілька годин зумів дістатися до безпеки – до президентського палацу в столиці Сомалі Могадішо.

Він заперечив, що при цьому вбив будь-кого.

Його разом зі ще одним французом викрали в одному з готелів у Могадішо 14 липня. Другий заручник іще лишається в руках повстанців. Обидва працівники французьких служб безпеки навчали урядові сомалійські війська, які воюють із ісламістськими повстанцями.

Інформація про звільнення Обрієра суперечлива. У поліції Сомалі заявили, що він вочевидь убив трьох своїх охоронців. Агентства наводять заяви джерел у лавах самих повстанців, що трьох їхніх колег дійсно вбили, але не відомо, хто саме. За словами повстанців, це сталося в той час, коли вони вже чекали на викуп за француза.

Інші такі джерела кажуть, що заручника звільнили свідомо після переговорів із сомалійськими старійшинами. Урядовці в сомалійському уряді заявляють, що за нього заплатили викуп. Франція ж стверджує, що жодного викупу не було.
XS
SM
MD
LG