Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 02:38

У Молдові обрали спікера парламенту


Молдовський парламент обрав Міхая Ґімпу, представника прозахідної коаліції, новим спікером. Голосування щодо його кандидатури відбулося відразу після того, як комуністи демонстративно залишили перше засідання новообраного парламенту.

Унаслідок дострокових виборів 29 липня владна в країні впродовж восьми років Партія комуністів втратила більшість у парламенті. Чотири досі опозиційні партії сформували коаліцію «Альянс за європейську інтеграцію».

Коаліція, в якій 53 депутати зі 101, має досить голосів, щоб простою більшістю обрати спікера. Для обрання ж у парламенті нового президента Молдови, а це вимагає не менш як 61 голосу, коаліція має заручитися підтримкою принаймні частини депутатів-комуністів.

Раніше комуністи заявили, що не збираються приєднуватися до правоцентристської коаліції, а натомість намагатимуться створити власну, лівоцентристську.

Якщо президента не вдасться обрати з двох спроб, парламент Молдови знову розпустять, як і попередній, обраний у квітні. В такому разі нові вибори відбудуться вже наступного року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG