Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 09:15

УАПЦ хоче ввійти до Вселенського Патріархату


Українська Автокефальна Православна Церква звернулася до Вселенського Патріарха Варфоломія II з заявою про готовність і прагнення ввійти до складу Вселенського Патріархату на правах автономної Церкви.

Заяву про це, оприлюднену в четвер, ухвалив у середу Архиєрейський собор УАПЦ.

Єпископат Української Автокефальної Православної Церкви йде на такий крок заради виходу зі штучної канонічної ізоляції та відновлення співпричастя зі вселенським православ’ям.

«Хоча здобуття автокефалії було й залишається стратегічною метою українського автокефального руху, для подолання розколу ми також готові йти на значні поступки, жертвуючи своїми власними інтересами заради загального блага Церкви», – мовиться в заяві.

Зважаючи на це, єпископат УАПЦ звертається до Вселенського Патріарха з проханням активізувати діалог та розглянути можливі компромісні варіанти вирішення українського церковного питання.

Українська Автокефальна Православна Церква була відроджена як самостійна Церква, не залежна від Москви, 1919 року, але до 1937 року практично знищена радянським режимом. 1942 року знову відновлена, але діяла в еміграції. Поновила діяльність в Україні 1990 року. Наразі не визнається іншими Православними Церквами.

УАПЦ веде діалог із Вселенським Патріархатом, із одного боку, та з Українською Православною Церквою, що в єднанні з Московським Патріархатом, із іншого. Нинішній предстоятель УАПЦ Мефодій не став приймати титулу своїх попередників – Патріарх, – і має титул Митрополита Київського і всієї України.

Якби УАПЦ ввійшла до Вселенського Патріархату, вона втратила б незалежність, залишивши собі автономію в його складі (як її має УПЦ у складі Московського Патріархату), але стала б частиною загальновизнаної Церкви.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG