Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 16:34

Комуністи Молдови хочуть оскаржити вибори спікера


Партія комуністів Республіки Молдови заявила в п’ятницю, що має намір оскаржити в Конституційному суді перші рішення парламенту, зокрема, обрання спікера.

Комуністи вважають, що було порушено парламентський регламент і Конституцію.

На першому засіданні новообраного достроково парламенту в п’ятницю комуністи, які втратили більшість уперше за багато років, висунули вимогу оголосити перерву до початку вересня і вийшли з зали засідань.

Нова владна коаліція, Альянс за європейську інтеграцію, продовжила засідання й обрала спікера парламенту, яким став голова однієї з партій-учасниць, Ліберальної партії, Міхай Ґімпу.

Коаліція також визначила кандидатів на президента і прем’єр-міністра. Ними стали голови ще двох партій коаліції, Демократичної партії Молдови Маріан Лупу і Ліберально-демократичної партії Молдови Влад Філат.

Коаліція, в якій 53 депутати зі 101, мала досить голосів, щоб простою більшістю обрати спікера. Для обрання ж у парламенті нового президента Молдови, а це вимагає не менш як 61 голосу, дотеперішня опозиція має заручитися підтримкою принаймні частини депутатів-комуністів.

Саме новообраний голова держави має подати до парламенту кандидатуру прем’єр-міністра.

Раніше комуністи заявили, що не збираються приєднуватися до правоцентристської коаліції, а натомість намагатимуться створити власну, лівоцентристську.

Якщо президента не вдасться обрати з двох спроб, і цей парламент має бути розпущений, як то сталося з попереднім, обраним щойно у квітні. В такому разі нові вибори відбудуться вже наступного року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG