Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:23

Арабські держави в МАГАТЕ вимагають ядерних інспекцій Ізраїлю


Загальні щорічні збори Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалили резолюцію з вимогою до Ізраїлю відкрити свої ядерні об’єкти для міжнародних інспекцій і підписати Договір про непоширення ядерної зброї.

Необов’язкову для виконання резолюцію ухвалили в п’ятницю 49 голосами переважно арабських чи мусульманських держав за підтримки Росії, Китаю та країн, що розвиваються, проти 45 голосів головно західних держав; 16 утрималися.

Представник Ізраїлю відразу ж заявив, що його країна не має наміру виконувати цю резолюцію як контрпродуктивну для розбудови довіри і миру в регіоні й таку, що несправедливо виокремлює одну країну. Її єдина мета, за його словами, – посилити політичну ворожнечу і лінію розколу в близькосхідному регіоні.

Представники західних держав критикували цю резолюцію. Вони нагадали, що інша резолюція, ухвалена в четвер, закликає відмовитися від ядерної зброї чи планів здобути її всі близькосхідні держави, а отже, стосується й Ізраїлю.

Резолюцію щодо Ізраїлю вдалося провести вперше за останні 18 років; востаннє такий заклик ухвалювали 1991 року.

Ізраїль є однією з чотирьох держав світу, що не пов’язані Договором про непоширення ядерної зброї (Ізраїль, Індія і Пакистан ніколи не підписували його, а Північна Корея вийшла з нього). Вважають, що Ізраїль єдиний на Близькому Сході має ядерну зброю; сама країна принципово ні не підтверджує, ні не заперечує цього.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG