Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 09:25

Грузія звинувачує Росію в новому ігноруванні міжнародного права


Міністерство закордонних справ Грузії звинуватило Росію в ігноруванні норм і принципів міжнародного права і в продовженні загарбницької політики.

Такими діями, на думку Тбілісі, є заяви Москви, що вона вводить свій прикордонний корабель до акваторії Абхазії і має намір розташувати там додатково близько десятка катерів російських прикордонників.

МЗС Грузії вважає, що ці «агресивні дії» є окупацією абхазької ділянки міжнародно визнаної акваторії Грузії, що слугують мілітаризації Кавказького регіону та басейну Чорного моря, а це неминуче тягне ескалацію напруженості і створить загрозу безпеці всіх країн регіону.

Попереднього дня, в понеділок, російські засоби інформації поширили слова представника Прикордонного управління Федеральної служби безпеки Росії в Абхазії, що для охорони «морських кордонів і територіального моря» цього сепаратистського регіону Грузії.

За міжнародним морським законодавством, яке не передбачає таких прав для самопроголошених територій, територіальні води, виключна економічна зона і континентальний шельф біля узбережжя Абхазії належать Грузії.

Грузинська берегова охорона від початку року затримала вже цілу низку суден, які йшли до портів в Абхазії чи з них із порушеннями цього міжнародного та грузинського законодавства. Абхазія уклала угоду з Росією, яка визнає її «незалежність», про спільний захист абхазьких «кордонів», серед того й морських. Росія заявила, що її прикордонники затримуватимуть судна-«порушники» абхазьких «кордонів», під якими мається на увазі грузинська берегова охорона. Грузія заявляє, що такі ймовірні дії Росії стануть актом піратства.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG