Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 12:03

Польські режисери вимагають звільнити Поланського


У Польщі група режисерів, серед яких Анджей Вайда, Яцек Бромський і Януш Моргенстерн, закликають владу США, Швейцарії та Польщі звільнити заарештованого кінорежисера Романа Поланського.

«Ми не розуміємо, для чого швейцарці запросили нашого колегу на фестиваль, щоб вручити йому нагороду, а замість цього заарештували. Це скандал», – заявив голова польського Об’єднання виробників фільмів Яцек Бромський.

Водночас міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив, що Варшава і Париж мають намір спільно домагатися звільнення режисера.

Поланського заарештували в Швейцарії за запитом США за те, що режисер у 1978 році мав інтимні стосунки з 13-річною дівчиною. Щоб уникнути покарання, Поланський виїхав до Франції і відтоді не з’являвся у США.

Режисер визнав себе винним у стосунках з неповнолітньою, після цього решту п’ять звинувачень прокуратури, зокрема у зґвалтуванні, скасували.

У 1997 році Поланський досяг угоди з сім’єю постраждалої дівчини і виплатив компенсацію.

Проте справу не закрили: новий суддя запропонував Поланському зняти з нього всі звинувачення, якщо режисер погодиться на пряму трансляцію судового засідання по телебаченню. Режисер відмовився.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG