Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 17:24

УАПЦ задоволена переговорами з делегацією Вселенського патріархату


Результати переговорів Української автокефальної православної церкви з делегацією Вселенського патріархату перевершили всі очікування УАПЦ. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій.

«На початку листопада буде священний синод Константинопольської церкви, а в кінці листопада зберуться представники православ’я, де буде вирішуватися питання, як надавати автономію або автокефалію. Ми чекаємо, щоб після листопада вести подальші переговори, щоб отримати автономію або автокефалію», – сказав митрополит.

Водночас він заявив, що УАПЦ не хоче нового патріархату в Україні. «Я можу перед усією Україною сказати: я ніколи, доки живий, не дозволю, щоби ще якийсь виник в автокефальній церкві патріарх», – сказав митрополит Мефодій.

Днями спеціальна делегація Константинопольського патріархату перебувала в Києві і зустрічалася з предстоятелями всіх українських православних церков. Священний синод Вселенського патріархату надіслав своїх представників у відповідь на звернення єпископів УАПЦ з проханням долучити цю невизнану українську автокефалію до Вселенського патріархату на правах автономії.

Раніше, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що обережно ставиться до прагнень УАПЦ. «Не може бути української церкви розділеної між трьома патріархатами: Київським, Московським і Константинопольським. Не треба Україну розривати на частини», – заявив Філарет.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG