Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає відправити комуністичних кумирів на звалище


«Добре знати імена героїв, але завжди треба пам’ятати й імена зрадників», – сказав Президент в Івано-Франківську на вічі в неділю з нагоди 20-річчя розкопок і перепоховання в урочищі Дем’янів Лаз та відкритті в меморіальному комплексі Музею жертв комуністичних репресій, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Останки понад півтисячі розстріляних і замордованих енкаведистами під час відступу Червоної армії зі Станіслава (нинішнього Івано-Франківська) в червні 1941 року було знайдено тут у 1989 році.

Віктор Ющенко наголосив на унікальності Дем’янового Лазу: завдяки знайденим тут доказам і архівним документам відомі не лише імена сотень людей, які загинули тут, а й 377 імен катів. Вони оприлюднені в музеї.

За словами Президента, у багатьох містах і селах України й досі стоять ідоли комуністичних часів – «тих, хто зневажав, розстрілював, ненавидів наш народ, тих, хто прирік на смерть у різні роки нашої історії, особливо ХХ століття, мільйони і мільйони українців».

Звернувшись до національної і родинної пам’яті, він закликав пам’ятати закатованих і замордованих комуністичним режимом.

«Час позбавити нашу землю сатанинських символів, остаточно відправити комуністичних кумирів на звалище історії», – наголосив Віктор Ющенко. Говорячи про українців, він висловив віру: «(ми) очистимось від скверни, відродимо істину, справедливість, продовжимо шлях у майбутнє як вільна, горда і велика європейська нація».

У 1998 році на місці масових поховань був споруджений меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз». Сьогодні безпосередньо в каплиці-дзвіниці відкрито Музей жертв комуністичних репресій. Серед перших відвідувачів музею були Президент Віктор Ющенко, голова СБУ Валентин Наливайченко, представники влади Івано-Франківщини, колишні вояки УПА.
XS
SM
MD
LG