Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 04:38

Брюссель пiдтримує європейське майбутнє України – міністр


Бельгiя пiдтримає європейське майбутнє України, для чого має намiр активiзувати двосторонню спiвпрацю Україна – Європейський Союз пiд час свого головування в ЄС, заявляє мiнiстр закордонних справ Бельгiї Iв Летерм.

«Для України важливо знати, що Бельгiя пiдтримує європейське майбутнє України. Україна – європейська країна з точки зору культури», – сказав Летерм після зустрічі зі своїм українським колегою Петром Порошенком у Брюсселі.

Водночас мiнiстр зазначив, що попереду сторін ще очiкують певні труднощi. «Я думаю, що, працюючи разом у тiй сферi, де ми спiвпрацюємо, ми будемо успiшнi», – наголосив Летерм.

Ключовим у співпраці мiнiстр закордонних справ Бельгiї назвав питання лiбералiзацiї вiзового режиму. «Я думаю, що ми можемо полiпшити ситуацiю. Ми, Бельгiя, хочемо пiдтримати європейське майбутнє України й у таких специфiчних переговорах, якi стосуються спрощення вiзового режиму, ми хочемо зробити крок уперед», – наголосив Летерм.

Зі свого боку голова українського МЗС заявив, що хоча переговори стосовно спрощення вiзового режиму i вiдбуваються в Європейськiй Комiсiї, пiдтримка нацiональними урядами є надзвичайно важливою.

За його словами, пiд час обговорення питання про спрощення вiзового режиму мiнiстри розглянули «перший крок» – розширення категорiй громадян, яким вiзи видаватимуться безкоштовно.

Глава українського зовнiшньополiтичного вiдомства також покладає великi надiї на майбутнє президентство Бельгiї в ЄС. Вiн повiдомив, що вже запланований самiт Україна-ЄС, який вiдбудеться у вереснi 2010 року.

Головування Бельгiї в ЄС розпочнеться з 1 липня наступного року.
XS
SM
MD
LG