Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 20:04

Яценюк закликає не спекулювати на темі визнання УПА


Лідер громадської ініціативи «Фронт змін» Арсеній Яценюк закликає політиків не спекулювати на темі визнання воїнів УПА.

Про це повідомила сьогодні прес-служба політика.

«Є закон України від 1993 року «Про статус ветеранів війни, гарантію їх соціального захисту». У ньому є стаття 6, яка легалізувала Українську повстанську армію», – зазначає Яценюк, додавши, що цей закон визначає статус осіб, котрі належать до учасників бойових дій, зокрема воїнів Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях «проти німецько-фашистських загарбників».

Політик зазначив, що протистояння між воїнами УПА і Червоною армією мало характер громадянської війни. Він нагадав, що такий опір місцеве населення чинило більшовикам у 1920-ті роки в Центральній і Східній Україні, де руйнували церкви, висилали до Сибіру, влаштовували голод і заганяли всіх до колгоспів.

«Через 20 років той самий «будьонівець» приїхав уже на територію Західної України і робив те ж саме: вистрілював священиків, висилав до Сибіру, руйнував церкви, відбирав майно. Що мала робити тоді Західна Україна? Вона робила те ж саме, що робила Східна Україна за 20 років до цього. Вона боролася за свій будинок, за свою сім'ю», – зазначив Арсеній Яценюк.

За словами політика, тема визнання УПА постійно використовується для отримання електоральної підтримки. Яценюк зауважив, що потрібно перейти в інший формат – до обговорення майбутнього України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG