Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 01:12

Росія імітує широку підтримку «Південного потоку» – посол України в Туреччині


Росія намагається створити додатковий інструмент впливу на Україну шляхом імітації широкої міжнародної підтримки газопроводу «Південний потік», зазначає у статті, опублікованій в «Дзеркалі тижня», надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

Він нагадав, що концепція «Південного потоку», яку активно просуває російська сторона, передбачає значний перерозподіл обсягів експортованого газу з «українського» маршруту на «чорноморський».

«На офіційному рівні «Газпром» заявляє про наміри використовувати «Південний потік» для транспортування насамперед туркменського газу. Проте погляньте на карту – важко пояснити, навіщо в такому разі Туркменистану відправляти газ у тривалу подорож навколо Каспійського моря, якщо будівництво прямої лінії Туркменистан-Азербайджан обійдеться незрівнянно дешевше», – зазначає Сергій Корсунський.

Водночас експерт наголошує, що питання про те, де взяти кошти для будівництва вкрай складної підводної частини «Південного потоку» в розмірі 20-25 мільярдів євро, досі не вирішено.

«Попереду – складна процедура узгодження екологічної складової, але ініціатори проекту вже радісно і з максимальним використанням підвідомчих ЗМІ повідомляють про дедалі більший список країн, які приєдналися до «Південного потоку»: Італія, Туреччина, Болгарія, Сербія, Греція, Хорватія. Усім обіцяють усе», – зауважує посол України у Туреччині.

За словами пана Корсунського, стратегічне завдання російського «Газпрому» полягає в тому, аби повернути втрачені під час кризи позиції з причини скорочення споживання російського газу практично всіма традиційними його покупцями. У зв'язку з цим «Газпрому», за словами експерта, «життєво необхідно бути впевненим, що ситуація в Україні перебуває під контролем».

«Це стосується тарифів на транспортування, а також збереження російського впливу на українську енергетичну політику. Адже якщо Україна фактично ввійде в Європейський енергетичний простір, Росія може справді постати перед необхідністю вести з Україною діалог мовою ЄС, а це не так просто порівняно з нашим СНДівським суржиком», – пояснює він.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG