Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 06:24

Генсекретар ООН прибув до Афганістану через проблеми з виборами


Пан Ґі Мун обговорить у Кабулі ситуацію, яка склалася після відмови одного з кандидатів від участі у другому турі президентських виборів.

Він має зустрітися з чинним президентом Хамідом Карзаєм, який кандидує на другий термін, та його суперником Абдуллою Абдуллою, який учора зняв свою кандидатуру, заявивши, що в країні відсутні гарантії для чесного голосування.

Пан Ґі Мун також висловить солідарність із працівниками ООН в Афганістані після нападу минулого тижня на їхній готель, у якому загинули 5 закордонних працівників ООН та троє афганців.

Під час першого туру президентських виборів, який відбувся 20 серпня, були зафіксовані масові зловживання, переважно на користь нинішнього голови держави.

Хамід Карзай, який лишився єдиним кандидатом, заявив раніше, що погодиться з будь-яким рішенням виборчої комісії Афганістану стосовно доцільності проведення другого туру, запланованого на 7 листопада.

Голова Незалежної виборчої комісії Афганістану Дауд Алі Наджаф, відставки якого домагався Абдулла Абдулла, вже заявив в одному з інтерв’ю, що Конституція однозначно дозволяє проведення за такої ситуації другого туру голосування.

Другий тур призначили після того, як спеціальна комісія під егідою ООН підтвердила масовий характер зловживань на користь Карзая в першому турі виборів 20 серпня.

Recommended

XS
SM
MD
LG