Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 16:09

НБУ обіцяє не допустити безконтрольної емісії


Національний банк України має намір дотримуватися встановлених чітких рамок грошової емісії, запевнив виконавчий директор НБУ з макроекономічних питань Ігор Шумило під час публічної дискусії представників державного і недержавного секторів, організованої за участю тижневика «Дзеркало тижня».

«Головне, на мій погляд, зараз – не дати приводу для нового обвалу девальваційних та інфляційних очікувань. Тому Національний банк встановив чіткі рамки грошової емісії, і я як член правління переконаний, що ми триматимемо ці рамки», – заявив Ігор Шумило.

При цьому він уточнив, що в НБУ є можливості для додаткової емісії в невеликих обсягах. «Треба враховувати, що наприкінці року відбувається традиційне скорочення коштів на рахунках уряду, що означає відповідне збільшення грошової бази», – пояснив пан Шумило.

За його словами, монетарна база не перевищить 198 мільярдів гривень до кінця року. «Наразі цей показник перебуває на рівні 180 мільярдів гривень. Що стосується 2010 року, то зростання грошових агрегатів не перевищить 9-13 відсотків», – зазначив виконавчий директор НБУ з макроекономічних питань.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG