Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 14:07

У Брюсселі відбудеться «сніданок друзів України» – Порошенко


Перед зустріччю міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу 17 листопада в Брюсселі відбудеться «сніданок друзів України», повідомив міністр закордонних справ.

Як сказав Петро Порошенко, перебуваючи в неділю в Вінниці, на цей день на зустріч із ним на цьому сніданку вже записалося 14 міністрів.

За його словами, за сніданком планується обговорити активізацію співпраці України з Європейським Союзом.

«Після того, як ми зустрінемось на сніданку, вони підуть і окремим пунктом порядку денного за нашим наполяганням ставитимуть українське питання», – додав Порошенко.

Міністерство закордонних справ раніше повідомляло, що участь міністра в зустрічі у форматі «Друзі України + Україна» на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС є «важливим інструментом міжнародної підтримки європейської інтеграції України».

Метою цього заходу є обговорити головні питання порядку денного відносин між Україною та ЄС, змістовного наповнення саміту Україна – ЄС 4 грудня в Києві, а також внутрішньополітичної ситуації в Україні напередодні президентських виборів, мовиться в повідомленні.

Очікується, що український міністр порушить, серед іншого, питання лібералізації візового режиму з ЄС, надання Україні вакцин проти грипу як гуманітарної допомоги, а також зміцнення енергетичної безпеки.

Програмою перебування Петра Порошенка в Брюсселі передбачено і двосторонні зустрічі з головами зовнішньополітичних відомств окремих держав-членів ЄС та керівництвом інституцій Євросоюзу.

Обговорення «українського питання» має бути одним із головних пунктів порядку денного засідання Ради Європейського Союзу (Ради міністрів ЄС) із загальних питань і зовнішніх відносин у вівторок, заявило МЗС України.

Сама Рада ЄС повідомляє, що Україна, поруч із Росією і Сомалі, є одним із багатьох пунктів на зустрічі міністрів. Щодо України вони обговорять підготовку до саміту Україна – ЄС 4 грудня.

Recommended

XS
SM
MD
LG