Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 19:11

Турчинов сподівається, що МВФ не припинив співпрацю з урядом України


«Міжнародний валютний фонд не припинив роботу з Кабінетом Міністрів, і ми сподіваємося, що все таки крапку в співпраці МВФ, який реально оцінює ситуацію, знає вартість кожного політика, державного діяча в Україні, – я не ставив би крапку в нашій співпраці з МВФ», – заявив перший віце-прем’єр-міністр в ефірі телевізійного «5 каналу» в неділю ввечері.

За словами Олександра Турчинова, уряд виконує всі зобов’язання за Меморандумом співпраці з МВФ.

Як сказав перший віце-прем’єр, під час переговорів із МВФ уряд наголосив на неможливості підвищення цін на природний газ для населення.

«Ми чітко представили позицію Кабінету Міністрів, що математичне підвищення вартості газу, комунальних послуг не означає поліпшення балансу бюджету та балансу «Нафтогазу», тому що це призведе до відсутності фінансових ресурсів у населення, тобто до неплатежів», – заявив Турчинов.

Він вважає, що уряд зміг донести до МВФ свою позицію про те, що підвищення ціни на газ можливе тільки у відповідності зі зростанням доходів громадян.

Наприкінці минулого тижня директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявляв, що Міжнародний валютний фонд відновить співпрацю з Україною тільки після того, як представники української влади досягнуть між собою консенсусу з приводу подальшої реалізації програми співпраці.

Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року вирішив надати Україні дворічну програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 мільярдів доларів.

Черговий, уже четвертий транш цієї позики в обсязі 3,8 мільярда доларів МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року, але припинив співпрацю через серйозні порушення Києвом умов для цього кредитування.

Recommended

XS
SM
MD
LG