Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 04:22

США й ООН засуджують рішення Ізраїлю про будівництво на спірних територіях


Речник Білого дому заявив, що влада США «стривожена» рішенням Ізраїлю побудувати 900 нових помешкань у єврейському поселенні Ґіло на околиці східної частини Єрусалима.

Як сказав Роберт Ґіббз, такий крок ускладнить поновлення мирних переговорів із палестинцями, які вважають Східний Єрусалим за столицю своєї майбутньої держави.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що «різко засуджує» дії Ізраїлю.

На його думку, вони підривають мирний процес на Близькому Сході і ставлять під сумнів життєздатність ідеї про дві держави, ізраїльську й палестинську, які існували б поруч.

Високопосадовий палестинський представник Саеб Ерекат, який очолює палестинську делегацію на переговорах із Ізраїлем, звернувся до Євросоюзу, який входить до «близькосхідного квартету», та до інших членів «квартету» з проханням вплинути на Ізраїль, щоб примусити його припинити будівництво в поселеннях.

За його словами, немає сенсу говорити про мир, коли Ізраїль розширює свою присутність у Східному Єрусалимі.

Президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас заявляє, що повне припинення нового житлового будівництва в єврейських поселеннях на палестинських теренах є передумовою поновлення мирних переговорів із Ізраїлем.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявляє, що будівництво триватиме, а переговори мають поновитися без жодних передумов.

Посередники у близькосхідному мирному процесі – ООН, Євросоюз, Сполучені Штати Америки та Росія – пропонують Ізраїлеві відмовитись від розширення поселень на палестинських територіях. У той же час палестинські політичні сили мають визнати право держави Ізраїль на існування.
XS
SM
MD
LG