Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 23:06

«Нафтогаз» збирає делегацію до Москви


У вівторок делегація НАК «Нафтогаз» відбуде до Москви для переговорів про можливе надання компанії кредиту російськими банками, а також про обсяги постачань російського газу наступного року.

Про це пише газета «Дзеркало тижня».

За даними видання, зокрема, планується провести переговори про надання російськими банками кредиту НАК «Нафтогаз».

Про можливість подібного кредиту заявив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін. Переговори ведуться із «Внешэкономбанком России», «Альфа-Банком» і Газпромбанком.

Мова йде про комерційне кредитування і суму від 500 мільйонів до 1 мільярда доларів.

Крім того, делегація планує погодити обсяг російського газу, який Україна імпортує у 2010 році.

За інформацією газети, російська сторона дає можливість Україні самій сформулювати заявку на 2010 рік. Розрахунок кількості необхідного газу проведе НАК «Нафтогаз», спираючись на дані Міністерства економіки України.

Міністр економіки Богдан Данилишин повідомив «ДТ», що, за підрахунками Мінекономіки, «за дев’ять місяців 2009 року було куплено 16,6 мільярдів кубометрів газу. До кінця року буде придбано 26 мільярдів при законтрактованих на цей рік 42 млрд. кубометрів. У 2010-му році економіці України потрібні будуть 27-29 мільярдів кубів імпортного газу».

На цю ж цифру розраховує і голова правління «Нафтогазу» Олег Дубина.

Крім того, делегація планує підписати окремий документ про обсяги купленого Україною імпортного газу у 2009 році з пунктом про відсутність претензій і штрафних санкцій із боку «Газпрому».
XS
SM
MD
LG