Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 08:24

«Ґуґл» оцифрує музейні скарби Іраку


Американська інтернет-компанія «Ґуґл» найближчим часом почне роботу для представлення предметів старовини й документів із Національного музею Іраку в електронному вигляді.

Як сказав голова і виконавчий директор компанії Ерік Шмідт, який нині перебуває в Іраку, компанія вже зробила в музеї понад 14 тисяч фотографій, і від початку наступного року вони будуть безкоштовно доступні в інтернеті.

Національний музей Іраку містить експонати, що походять із часів від кам’яної доби до ісламського халіфату 8–13-го століть, столицею якого був Багдад.

Музей, який був розграбований у перші дні після початку воєнного вторгнення під проводом США до Іраку 2003 року, знову відкрився раніше цього року.

Більшість експонатів, як з’ясувалося, переховували працівники музею й небайдужі люди, які згодом повернули їх, частину вдалося перехопити на ринках, а частина зникла.

Раніше сьогодні в Києві повідомили, що посольство Іраку домовилося з Україною поглибити співпрацю в розшуку зниклих 2003 року іракських музейних скарбів.

Recommended

XS
SM
MD
LG