Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 22:09

Міноборони: загиблі в Афганістані українські вертолітники не були військовими


У Міністерстві оборони України уточнюють, що в Афганістані не виконують завдань військові вертолітники – представники Збройних сил України.

Про це йдеться у коментарі Управління прес-служби Міністерства оборони України з приводу катастрофи вертольота Мі-8 26 листопада в Афганістані, в результаті якої, за попередніми даними представників Військово-повітряних сил США, загинуло троє громадян України.

У Міноборони наголошують: повідомлення деяких ЗМІ, що загиблі в Афганістані є представниками Збройних сил України – військовими вертолітниками, не відповідає дійсності.

«В Афганістані у складі миротворчого персоналу виконують гуманітарні завдання десять українських військових медиків та штабних офіцерів. Представників армійської авіації Збройних сил України – офіцерів, які керують вертольотами – в цій країні немає», – уточнив начальник Управління прес-служби Міністерства оборони України Ігор Халявінський.

У Міноборони висловлюють щирі співчуття у зв’язку з трагедією, але звертають увагу ЗМІ на уважніше ставлення до формулювання подій і обставин, які пов’язані з цим.

На сьогодні у складі миротворчого персоналу Збройних сил України у міжнародній операції зі сприяння безпеці в Республіці Афганістан беруть участь 10 військовослужбовців Збройних сил України – військових медиків та штабних офіцерів.

За рішенням РНБО від листопада 2009 року, враховуючи звернення Організації Об’єднаних Націй, ухвалено рішення про збільшення українського миротворчого персоналу в Афганістані на 20 осіб.

Рятувальники знайшли в п’ятницю тіла трьох українців, членів екіпажу транспортного вертольота, який зник у понеділок, в уламках їхньої машини в горах на сході Афганістану.

Вертоліт радянського/російського виробництва Мі-8 орендувала міжнародна компанія-контрактор Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані для доставки вантажів військам цих сил.

За даними Військово-повітряних сил США і компанії-власника, крім трьох громадян України, інших людей на борту транспортного вертольота не було.

Імен загиблих наразі не називають.

Розслідування катастрофи триває, але, за попередніми даними, її причиною стало погіршення погоди на маршруті.

Вертоліт, що належав компанії з Об’єднаних Арабських Еміратів Airfreight Gulf, орендований компанією Supreme Global Service Solutions, розбився в районі Харвар на півдні провінції Лоґар, що за півтори сотні кілометрів на південь від столиці країни Кабула.

Його виявили тільки в четвер по кількох днях невдалих пошуків під самим гребенем гірського хребта 3-кілометрової висоти.

За словами рятувальників, вертоліт, очевидно, вдарився об засніжену скелю й вибухнув, так що екіпаж, імовірно, загинув моментально.
XS
SM
MD
LG