Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 20:31

Неухвалений бюджет блокує комплектацію виборчих комісій – експерт


Відсутність бюджету на проведення виборів, яке є складовою державного бюджету на 2010 рік, призводить до «абсолютної депрофесіоналізації» виборчих комісій. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив політтехнолог Тарас Березовець.

«Я чую сигнали від людей із багатьох регіонів про те, що чимало членів комісій від різних кандидатів, людей, які пройшли не одну виборчу комісію, зараз фактично відмовляються працювати в окружних, дільничних комісіях. Через те, що немає бюджету, вони не бачать сенсу участі у виборчому процесі, коли не зрозуміло, чи буде це відшкодовано і в якій мірі», – сказав Березовець.

Натомість, за його словами, на зміну цим людям приходять «пенсіонери, вчорашні студенти», а цими людьми «легко маніпулювати». «І саме це складає, як на мене, набагато більшу проблему у виборчих комісіях. Тому що не буде кому опонувати. Може з’явитися один-два члени комісій, які знають, на чому можна фальсифікувати, а інші навіть просто цього не зрозуміють», – заявив Березовець.

Верховна Рада на своєму сьогоднішньому засіданні планувала розглянути доопрацьований Кабміном проект держбюджету-2010. Проте документ не розглядали, бо, як заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович, Кабінет Міністрів не вніс його до парламенту.
XS
SM
MD
LG