Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 23:36

ЄС вітає рішення Сербії подати заявку на вступ


Швеція, яка нині головує в Європейському Союзі, заявила, що вітатиме приїзд президента Сербії Бориса Тадича до Стокгольма вже в вівторок, щоб він подав офіційну заявку своєї країни про вступ до ЄС.

Як заявив у суботу міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, це буде «історичний і важливий крок для Сербії».

Раніше в суботу в Белграді уряд Сербії вирішив подати офіційну заявку на вступ до Євросоюзу. Її підписали президент Борис Тадич і прем’єр-міністр Мирко Цветкович. При цьому останній заявив, що дата подачі заявки залежатиме від рішення Швеції.

Шлях Сербії до ЄС останнім часом уповільнився через невдачі в співпраці з Міжнародним кримінальним трибуналом у справах колишньої Югославії. Белград і далі перебуває під тиском через необхідність знайти і видати Гаазькому трибуналові двох останніх розшукуваних, провідників боснійських сербів Ратка Младича і хорватських сербів Ґорана Хаджича, звинувачених у воєнних злочинах або й геноциді за їхні дії часів югославських війн.

Так само Сербія має ухвалити ще багато законів, щоб вони відповідали настановам ЄС.

Тим часом на знак поліпшення відносин із ЄС від півночі з п’ятниці на суботу громадяни Сербії, разом із чорногорцями й македонцями, отримали право на безвізовий в’їзд до більшості країн Євросоюзу та ще кількох держав, що є учасниками Шенґенських угод.

Recommended

XS
SM
MD
LG