Доступність посилання

ТОП новини
18 Квітень 2019, Київ 17:20

РНБО закликає світову спільноту відреагувати на антиукраїнські заяви Кадирова


Апарат Ради національної безпеки й оборони заявляє, що агресивні висловлювання президента Чечні Рамзана Кадирова несуть загрозу національній безпеці України і Росії.

«Не торкаючись особистості автора заяви і його нездатності справляти серйозний вплив на політику центральної влади Росії в зовнішньополітичній сфері, варто зазначити – подібні «месиджі» несуть загрозу для національної безпеки як України, так і Росії», – йдеться в заяві апарату РНБО.

При цьому РНБО висловлює серйозну стурбованість агресивною риторикою Кадирова. Вона спрямована на руйнування процесу стабілізації і виходу на новий рівень стратегічного партнерства Росії й України, наголосили в апараті Радбезу.

«Ми сподіваємося, що російська політична влада будуватиме відносини з іншими країнами на визнаних принципах добросусідства, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи відповідно до Статуту ООН та взятих на себе зобов’язань в Будапештському меморандумі, підтверджених спільною заявою президентів США і Росією від 4 грудня 2009 року, та дасть відповідну і жорстку офіційну оцінку провокаційним заявам Кадирова. Цивілізований світ мусить відреагувати на це, щоб попередити подібні явища на майбутнє», – йдеться у заяві РНБО.

Раніше президент Чечнi Кадиров в iнтерв’ю виданню агентству Reuters заявив, що Грузiя та Україна є «хворобою Росiї», яку необхiдно викорінити. «Грузiя, Пiвденна Осетiя, Україна – все це триватиме й триватиме. Це особиста хвороба Росiї. Чому ми маємо завжди страждати, якщо ми можемо лiквiдувати цю проблему? Ми – велика країна, у нас є все: армiя, технологiї. Нам необхiдно переходити в наступ», – процитував Кадирова британський щоденник Daily Telegraph.

Пізніше московське представництво Reuters заявило, що автори низки публікацій в інтернеті перекрутили зміст того, що писало агентство і що говорив президент Чечні Рамзан Кадиров у своєму інтерв’ю.
XS
SM
MD
LG